Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Gizlilik Politikası

Türkiye'de bir ilk! Tuzla'ya Teknoloji Geliştirme Merkezi

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, KOSGEB ile imzalanan protokolle ilçede kurulacak Teknoloji Geliştirme Merkezi'nin müjdesini verdi.

İlk defa bir belediyenin TEKMER kurmasının diğer yerel yönetimler için örnek teşkil edeceğini vurgulayan Yazıcı, şunları kaydetti:

"Tuzla'nın, İstanbul'un 8 organize sanayi bölgesinden 5'ine ev sahipliği yapması, ilçede 7 üniversitenin olması, ilçeye komşu yerlerde 14 organize sanayinin bulunması, sanayi yoğunluklu bir yerde böyle bir çalışmanın olması çok yerinde ve değerli. Bu merkezde çok güzel kuluçkalar ve start-up'lar oluşturup, bunu melek yatırımcılarla da buluşturacağız, 'Benim bir fikrim var' diyen tüm gençlere büyük bir olanak sağlayacağız."

Üniversitelerle iş birliğiyle kurulacak

Tuzla Belediyesinin Gebze Teknik, İstanbul Teknik, İstanbul Medeniyet üniversiteleriyle iş birliği yaparak kuracağı Tuzla TEKMER’in faaliyet göstereceği temalar, biyoteknoloji, kimya, yazılım ve yapay zeka olarak belirlendi. Merkez, özel sektör, kamu, üniversite ve sivil toplumu bir araya getirerek girişimciler ve gençler için ortaklık geliştirme, yeni araştırmalar yapma ve eğitim alma imkanı yaratılmasını amaçlıyor.